• Plus

Εδώ Είναι Τούμπα! Στους Ομίλους Με 4αρα Ο ΠΑΟΚ

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(4 ψήφοι)

Ο ΠΑΟΚ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή του στο 11ο λεπτό όταν ο Αθανασιάδης

έκανε εξαιρετική ασίστ με ψαλιδάκι στον Περέιρα ο οποίος τελείωσε υποδειγματικά τη φάση για το 1-0.

Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε, ωστόσο τα πράγματα έγιναν ακόμα καλύτερα για τους Θεσσαλονικείς όταν στο 42ο ο Αμανί αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την Ζίμπρου με 10 παίκτες. Τρία λεπτά αργότερα, ήρθε ο Αθανασιάδης να εκμεταλλευτεί το γύρισμα του Ρατς και να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας σκορ πρόκρισης στον “δικέφαλο του βορρά”.

Η ομάδα του Αναστασιάδη κυριαρχούσε απόλυτα πλέον στον αγωνιστικό χώρο και στο δεύτερο ημίχρονο έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να διευρύνει το προβάδισμα της. Ο Μακ στο 67΄, ο Τζαβέλλας στο 68΄ και ο Περέιρα στο 70΄ δεν μπόρεσαν να σημαδέψουν σωστά, ωστόσο τα κατάφερε ο Μακ στο 79΄όταν μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Ζίμπρου με εξαιρετικό σουτ έγραψε το 3-0.

Το... ασπρόμαυρο πάρτι, όμως, συνεχίστηκε στην Τούμπα και στο 84΄ ο Μάρτενς με εκπληκτικό σουτ έγραψε το 4-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Πηγή: NewsIt.gr